Zašto masoni vole papu Franju?

Neki uvodni komentari o Slobodnim zidarima (masonima) i Katoličkoj Crkvi

  1. Papa prema našim željama

“Ono što bi smo trebali zahtijevati, što bi smo trebali tražiti i očekivati, kao što Židovi iščekuju Mesiju, jest Papa prema Našim željama. Alexandar VI, sa svim svojim osobnim aferama, nije nam bio prikladan, jer nikad nije griješio u vjerskim pitanjima. Klement XIV, naprotiv, odgovarao nam je od glave do pete.” (Izvadak XIX iz Permanent Instruction of the Alta Vendita, prva polovica 19-tog stoljeća)

Kako je pokojni John Vennari, tadašnji urednik Catholic Family News objasnio, “Alta Vendita bila je najviša loža Carbionari-a, Talijanskog tajnog društva koje se povezuje sa masonima i koje je zajedno sa masonima osuđeno od strane Katoličke Crkve.”

Stoga nam ovaj citat iz Alta Vendita daje ideju o tome što su pojedini masoni kroz povijest tražili obzirom na Papu Katoličke Crkve. 

  1. Jacques Cretinau-Joly je objavio knjigu s naslovom L’Eglise en face de la revolution (Crkva u licu revolucije). Ovaj francuski autor objavio je prvo Alta Vendita of the Carbonari, koja prema specijalistima iz područja slobodnog zidarstva, je de facto udarno krilo masona, a unutar ove tajne grupe su posebno visoko rangirani masoni.

Prema ovom, a i drugim masonskim dokumentima koji su zaplijenjeni od strane papinske policije, masoni se nadaju papi prema njihovim potrebama, ne papi koji je dio njihovog bratstva, nego više papi koji je isti njihovom mentalitetu. Alta Vendita traži papu koji će, slično Klementu XIV, predati i ruke i noge aktualnoj vlasti i nevjernicima (koji će ga slaviti zbog tolerancije). Da bi se došlo do ove pozicije u crkvi Alta Vendita je znala da će trebati vremena, možda i stoljeće. Ovaj dokument, je objavljen 1861., davno prije katoličkih tradicionalista, za vrijeme Pia IX…

  1. Ivan Pavao II i Benedikt XVI ne zadovoljavaju…

U intervjuu iz 1999. i drugom 2009., odvjetnik Gustavo Raffi, Veliki Majstor lože Velikog Orienta Italije (1999-2014), rekao je da mu nedostaje Papa Pavao VI zbog ( kako kaže Rafi) toga što su za vrijeme njegovog pontifikata, slobodni zidari imali snažan dijalog sa Crkvom, a mnogi od strane Crkvenog klera govorili su o prestanku antimasonske cenzure i raspravljali o kompatibilnosti između Crkve i Lože.

Ali onda, sa dolaskom Pape Ivana Pavla II, vratili su antimasonski led: 1983., kongregacija za Nauk Vjere, predsjedavajući pod pokroviteljstvom Kardinala Josepha Ratzingera, ponovila je inkompatibilnost između Crkve i masonerije.  Ivan Pavao II je potvrdio tu izjavu.

Od 1999., ipak, nadbiskup (kasnije Kardinal) Buenos Airesa, Jorge Mario Bergoglio, postaje počasni član Rotary Cluba-a koji je osuđen od pojedinih biskupa u Europi krajem XX stoljeća.

U zimi 2004-2005 u britanskom masonskom magazinu Freemasonry Today, njemački mason, Alex Pohlmann, žalio se na Papu Wojtylu (koji je još živio u to vrijeme) i na kardinala Ratzingera. Pohlmann je predlagao da se nakon smrti poljskog Pontifa, ukine bilo kakva osuda Masona. U članku koji slijedi, on pita: “I što nam to nudi budućnost? Kada su pitali oca Sebott-a, koji bi se koraci trebali poduzeti, on je rekao: “nikakvi dok god su ljudi koji su donosili osamdesetih odluke, još uvijek u uredu (misleći na Ratzingera i Papu Wojtylu.” Ova izjava može zvučati negativno danas, ali nosi nadu za sutra.”

Čežnja masona Pohlmanna, uskoro se obistinila: nekoliko mjeseci nakon što je objavljen njegov članak, umro je Papa Ivan Pavao II. Slijedila je Konklava 2005. Kardinal Carlo Maria Martini (isusovac) bio je među uvaženim kandidatima; upravo on se najviše sviđao Masonima. Ali čini se da je na toj Konklavi, odlučujući izbor bio između Nadbiskupa Buenos Airesa, Jorge Bergoglia (također isusovca) i Josepha Ratzingera. Pobjedio je Ratzinger, na razočarenje Masona i postao Benedikt XVI, Papa Summorum Pontificum, Papa naširoko viđen kao šampion jasne i čvrste zaštite vrijednosti o kojima se ne može pregovarati.

Pod Ratzingerovim papinstvom, postojali su učestali madijski napadi protiv osobe pape, u nekim slučajevima svakodnevno, zavjere “špijuni”, curenje dokumenata, kritike raznih teologa protiv pape i sveopći bojkot Motu Proprio Summorum Pontificum. Čini se da je među bojkoterima bio i Jorge Mario Bergoglio, tadašnji Nadbiskup Buenos Airesa.

2010 god., Argentinski Masonski List , Hiram Abif, pokazao je nezadovoljstvo sa Papom Benediktom XVI i već počeo spekulirati o njegovom budućem nasljedniku. Kako navodi: “Prve godine Benedikta XVI ostavljaju osjećaj pojačavajuće krize u Katoličkoj Crkvi. Nikad prije, neslaganje i razdor nisu bili toliko glasni unutar i izvan Vatikana. I nakon Benedikta XVI, što dalje? koje su opcije na horizontu? Tko bi mogao povesti Crkvu na novi stupanj?”

11.02.2013., Benedikt objavljuje svoju zabrinutost o vlastitim sposobnostima da nastavi uspješni pontifikat, te daje ostavku. Nova se konklava održava. Ovoga puta, kada se pojavio novi papa na balkonu bazilike Sv. Petra 13.03.2013., bio je to isti Jorge Bergoglio koji je navodno bio i favorizirana alternativa Ratzingeru na konklavi 2005. Bivši Kardinal Buenos Airesa uzeo je ime Franjo, prvi papa sa tim imenom u Crkvenoj povijesti. Slijedeći njegov izbor, neumorni medijski napadi i konstantni kriticizam napokon je došao kraju, ali oni koji su se suprotstavljali Summorum Pontificum dobili su novi vjetar u leđa. Puno govora o “milosrđu” kao glavnoj temi novog pontifikata ušao je u javnu konverzaciju, ali isto to milosrđe čini se, nije dano onim  “konzervativnima” u Rimu.

  1. Vjerojatno u Crkvi više ništa neće biti kao prije.” Stupajući prema Novoj Eri?

Prema nekim Argentinskim tradicionalnim krugovima, prije nego je postao biskup, Bergoglio je nestao iz javnog života na neko vrijeme, te je uveden u slobodne zidare (masone), nakon čega se opet pojavio i stvorio karijeru. Tko zna istinu o tome? Da li je to još jedna dezinformacija tradicionalista? Teorija urote i ništa više? Ono što zasigurno znamo je, da je kroz godine pokazano kako je Bergoglio po volji različitim Masonskim grupama do takvog razmjera da oni niti ne taje svoje zadovoljstvo sa njim. Ovo se nastavlja kroz iskazivanje nikad viđene javne hvale prema jednom papi. ( Do ovog članka, sabrali smo preko 60 primjera javne hvale Masona prema argentinskom papi.)

  1. Nakon njegovog izbora, Papa Fanjo je primio čestitke i hvale od B’nai B’rith, para – židovske Masonerije. B’nai B’rith (BB) osnovan 1843., pohvalio je i neke druge pape, ali njihov entuzijazam je vrlo brzo nestao, prateći daljnji rad tih istih papa npr. Ivana Pavla II koji je 1983. godine osudio slobodne zidare i slobodnozidarstvo (masoneriju).
  2. Na dan njegovog izbora, web stranica Impulso Baires objavila je čestitke Velikog Majstora Argentinske Lože osobno novom Papi Franji.
  3. 15.03.2013., web stranica Velike Lože Italije objavila je čestitku Velikog Majstora Luciana Nistria papi Franji:

“Katolička Crkva je izabrala papu Isusovca Jorge Maria Bergoglia koji je uzeo ime Franjo. Jasan izbor, daleko od logike Rimske Kurije i prolazne moći. Od prvog trenutka, papa Franjo, čovjek koji dolazi “s kraja svijeta”, odbija počasnu odjeću i zlatni križ te ga zamjenjuje za željezni križ, čineći svoje prvo vidljivo djelo. U svom prvom pozdravnom govoru ističe želju za dijalogom sa svijetom i čovječanstvom, hraneći živu nadu laika i nevjernika da su promjene tu. Možda je to ono što svijet priželjkuje i traži. Nova Crkva  koja zna kako spojiti ljubav sa istinom u konfrontaciji sa institucijama koje nisu utvrđene u obrani vlastite moći. To je ona ista nada koju su, posebno Latinska Amerika, gdje su Masoni Simon Bolivar, Salvador Allende i Giuseppe Garibaldi zajedno sa mnogima oduvijek iščekivali. Poruka koju slobodni zidari doživljavaju kao oštri zaokret od prošlosti prema siromašnima, marginaliziranima i najslabijima. Novom pontifu šaljemo naše najljepše želje u njegovom dobrom radu za godine koje slijede. Luciano Nistri, Veliki Majstor GLVDI.”     

                                                                                             Nastavak slijedi …

http://www.onepeterfive.com/freemasons-love-pope-francis/

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *